Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Burmistrz Gminy Rymanów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie zapraszają na cykl koncertów oraz imprez sportowych organizowanych z okazji Dni Rymanowa i Rymanowa Zdroju. Wśród tegorocznych propozycji znalazły się między innymi koncert zespołów ŁZY i KOBRANOCKA. Miłośników opery i operetki zapraszamy do Rymanowa Zdroju, gdzie odbędzie się „Koncert trzech tenorów” oraz „Operowo-operetkowe qui pro quo”. W programie nie zabraknie również Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „O Puchar Uzdrowisk Karpackich”. Szczegółowy program organizowanych koncertów i imprez sportowych znajdziecie Państwo na dołączonym plakacie. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

dnirym

 

Poprzedni wpisRegulamin XVI Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Podwórkowych w Rymanowie – 6 sierpnia 2016 r. Następny wpisJAŚKOWE GRILOWANIE w każdą niedzielę od godz. 12.00

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www