Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

W ogrodzie „Jasia Wędrowniczka” 25 czerwca 2017 roku (niedziela) godz. 13 – 17, odbędzie się Eko Piknik Rodzinny „Mama, Tata i Ja”. Wstęp wolny. ZBIERAMY NAKRĘTKI dla FRANKA! Przynieś ze sobą nakrętki. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Poprzedni wpis„Nasz Rymanów” czerwiec 2017 Następny wpisXVII Rymanowskie Spotkania Orkiestr Dętych

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www