Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

8 i 9 lipca 2017 r. w Rymanowie Zdroju odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Hanki Ordonówny. W sobotni wieczór zapraszamy na koncert pt. „Niezapomniane stare piosenki”, w którym znajdą się znane i lubiane utwory okresu międzywojennego. Niedziela natomiast przeniesie słuchaczy w klimaty Wiednia z okresu Straussa – „Wieczór ze Straussem” to wspaniałe walce, utwory operowe i operetkowe. Na zdrojowej scenie w Parku nad Czarnym Potokiem wystąpi Lwowska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Jurija Bierwieckiego. Koncerty rozpoczynać się będą o godz. 19:00.

Poprzedni wpisWycieczka OREW-u do Warszawy Następny wpis„Nasz Rymanów” lipiec 2017

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www