Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

W dniach 8-10.07.2016 r. w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju odbędzie się kolejna edycja Festiwalu im. Hanki Ordonówny. Honorowy patronat nad imprezą przyjęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
ordonownaii

W piątkowy wieczór 8.07 na zdrojowej scenie w „Koncercie we włoskim stylu” utwory m.in.: Vivaldiego, Paganiniego i Piattiego zagrają Roberto Trainini – wiolonczela, Bartłomiej Tełewiek – skrzypce, Piero Massa – altówka oraz uczestnicy Young Arts Masterclass.

W sobotę 6.07 zapraszamy na spektakl muzyczny w stylu retro zatytułowany „Bodo Cafe”. Przy akompaniamencie zespołu „TangoStan Quintet” wystąpią: Ewelina Sobczyk – sopran, Katarzyna Konieczna – sopran, Dawid Biwo – bas-baryton, Łukasz Kostka – baryton oraz Nadia Mazur – taniec.

Niedzielny wieczór natomiast (10.07) upłynie przy dźwiękach opery i operetki. W koncercie pt. „W krainie opery i operetki” wystąpi Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego oraz soliści: Aleksandra Wiwała, Sylwia Strugińska, Dominika Farbaniec, Dariusz Stachura i Adam Szerszeń. Wszystkie koncerty  rozpoczynać się będą o godz. 20:00.

Serdecznie zapraszamy!

Poprzedni wpisXVI Rymanowskie Spotkania Orkiestr Dętych Następny wpis„Nasz Rymanów” lipiec 2016

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www