Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Galeria Sztuki w Rymanowie Zdroju zaprasza 29.09.2016 r. o godz. 19:00 na wernisaż wystawy przygotowanej z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Prezentowane na wystawie eksponaty pochodzą ze zbiorów Pana Zbigniewa Więcka.

Poprzedni wpis„Nasz Rymanów” zaprasza na ognisko – 1 października 2016 (sobota)! Następny wpisZaproszenie na zajęcia sekcji szachowej

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www