Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Burmistrz Gminy Rymanów, Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Rymanowie oraz Zespół Szkół Publicznych i Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie zapraszają 12.11.2017 r. (niedziela) na uroczystości gminne z okazji Narodowego Święta Niepodległości połączone z obchodami 110 rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rymanowie. Szczegółowy program tegorocznego święta znajdziecie Państwo na dołączonym plakacie.

Poprzedni wpisPodsumowanie kwesty na odnowę Drogi Krzyżowej na Kalwarię. Serdeczne dziękujemy wszystkim ofiarodawcom Następny wpisDZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI LEKCJA HISTORII - 12 listopada 2017 r. (niedziela)

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www