Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.


IX Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu – PROGRAM

 

Poprzedni wpisSpokojnych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia ... Następny wpisSekcja Kultury i Tradycji Stowarzyszenia „NR” zaprasza na Wieczór Trzech Króli – 8 stycznia 2017 r. godz. 16.oo

Komentarzy: 2

 1. Wojciech napisał(a):

  10 Sty 2017

  Odpowiedz

  Obok tory powinien być Krzyż !

  http://www.pch24.pl/napisal-o-holokauscie-polakow–zydzi-uznaja-to-za-zbyt-propolska-herezje-i-skandal,36262,i.html#ixzz4VN0IYp5e

  Przyjeżdżają tutaj, łamią przepisy ruchu drogowego chodząc środkiem ulicy (nie wolno nawet zatrąbić!), załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne publicznie,(wiem bo mieszkam obok ich cmentarza i mam stosowne zdjęcia. By the way to właśnie w marcu każdego roku jest przykładowy rymanowski festiwal kultury żydowskiej.(albo jej braku) Powinno ich się rozliczyć z kłamstw względem naszego narodu. (J T Gross, Bauman, Stolzman, Geremek, Szechter, Dikman) To im najbardziej zależy na zwrocie „Polskie obozy koncentracyjne”. Jednocześnie żądają od nas odszkodowań. Niech idą do Putinka, bo Stalin wtedy wydawał dyrektywy. Kiedy w końcu zaczniemy dbać o swoją rację stanu? Kto postawi się Merkeli za odszkodowania za zniszczenia naszych miast podczas II wojny? Polski polityk dba tylko o to, żeby ich nie urazić i nie zostać antysemitą, mogąc jednocześnie opluwać swój naród bezkarnie, bo co tam, nikt się nie postawi. To musi się zakończyć.

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www