Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Stowarzyszenie „Nasz Rymanów” zaprasza na „Jarmark Bożonarodzeniowy”, który odbędzie się 16 grudnia br. w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13:30. W programie znajdą się: widowisko obrzędowe „Wigilia” przygotowane przez KGW Sieniawa, obrzęd kolędniczy w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Króliku Polskim oraz tamtejszego KGW, przemowy tzw. połaźników oraz koncert Kapeli Ludowej „Rymanowianie”. Nie zabraknie życzeń świątecznych i łamania się opłatkiem. Imprezie towarzyszyć będzie degustacja tradycyjnych potraw wigilijnych oraz prezentacja ozdób i stroików świątecznych. Impreza jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach projektu grantowego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Poprzedni wpisWielkie Wyprawy - Piotr Wnuk - 7 listopada (środa), godz. 18:30 Następny wpisKarnawałowy bal dla dzieci - 26 stycznia (sobota), godz. 14:00

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www