Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Burmistrz Gminy Rymanów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie serdecznie zapraszają na projekcję filmu pt.

„Jako w niebie, tak i w Komańczy”

Jest to fabularyzowany dokument przedstawiający okres internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Historia ta przeplatana jest wspomnieniami ludzi, którzy znali kard. Wyszyńskiego oraz komentarzami historyków. Zdjęcia kręcone były w Komańczy oraz w skansenie w Sanoku. Reżyserem tego paradokumentu jest Maciej Wójcik, producentem natomiast Bogdan Miszczak – właściciel Telewizji Obiektyw z Krosna.

Seans odbędzie się 19.01.2018 r. (piątek) o godz. 18:00 w Kinie ‘Sokół” w Rymanowie. Wstęp wolny.

Poprzedni wpisZDROJOWY BIEG KARNAWAŁOWY ORAZ MARSZ NORDIC WALKING - RYMANÓW ZDRÓJ 27.01.2018 r. Następny wpis6.02.2018 – WIELKIE WYPRAWY – ROMAN KUŹNIAR

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www