Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.
6 stycznia 2019 roku w Kinie Sokół w Rymanowie odbył się świąteczny
Koncert ,, Hej kolęda, kolęda”
Podczas koncertu rozbrzmiewały piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu
Chóru Koloryt oraz laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek w wykonaniu
dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Rymanów.
Poprzedni wpis"Zimowy wieczór z Wyspiańskim"- 15 stycznia (wtorek), godz. 19:00 Następny wpisUWAGA ZMIANA TERMINU!! 27.01.2019 NIEDZIELA GODZ. 14:00 - 17:00

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www