Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Burmistrz Gminy Rymanów, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych zapraszają Państwa na Koncert Wielkopostny „Niepojęta miłość”. Koncert odbędzie się 6 kwietnia 2019 r. o godz. 18:00 w Kościele pw. św. Wawrzyńca w Rymanowie.

Zaprezentowane zostaną utwory o tematyce zbliżających się Świąt Wielkanocnych autorstwa polskich i zagranicznych kompozytorów: Kamila Pałasz, Adam Kosewski & Ewa Giska, Janusz Bigda, Lenny Leblanc & Paul Baloche, Keith Getty & Stuard Townend, Jack James, Bob Kauflin, Halina Kudzin.

Podczas koncertu usłyszycie Państwo ok. 100 wykonawców: solistów, chór i orkiestrę symfoniczną uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I st. w Rymanowie, oraz uczniów szkół muzycznych w Krośnie.

Soliści: Magdalena Szybka, Aleksandra Raś, Iwona Tylka, Dariusz Krzok

Orkiestrę poprowadzi Mieszko Szybka. Przygotowanie chóru – Iwona Tylka, przygotowanie orkiestry smyczkowej – Maria Putrzyńska.

Jeden z utworów możecie Państwo usłyszeć wpisując na youtube:

Koncert Noworoczny Szkoły Muzycznej I stopnia w Rymanowie.

Nad koncertem honorowy patronat przyjął Pan Wojciech Farbaniec Burmistrz Gminy Rymanów.

Serdecznie Państwa zapraszamy.

  

Poprzedni wpis8 Marca Dzień Kobiet - zaprasza "Jaś Wędrowniczek" Następny wpisVIII Piknik Rodzinny w „Stomilu”

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www