Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

„Dwa spojrzenia – dwa widzenia! Razem świętujemy Dzień Dziecka” – pod tym hasłem 31.05.2016 r. (wtorek) odbędzie się w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju koncert przygotowany przez Stowarzyszenie „Czyń Dobro, Mimo Wszystko”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Poprzedni wpisDzień Dziecka w Rymanowie Zdroju Następny wpisPrzegląd pieśni patriotycznej i religijnej - 5 czerwca 2016 na godz. 15.00 - Park nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www