Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Burmistrz Gminy Rymanów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie zapraszają na koncert z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie odbędzie się 9.03 (sobota) o godz. 16:00 w rymanowskim Kinie „Sokół”. W programie zatytułowanym „Wszystko dla kobiet” wystąpią samorządowcy z gminy Rymanów. Nie zabraknie również muzycznego akcentu – na scenie rymanowskiego Domu Sokoła zaprezentuje się Zespół „COOL BAND”. Koncertowi towarzyszyć będzie promocja publikacji „Obrzędy i zwyczaje doroczne w gminie Rymanów” na którą zaprasza Stowarzyszenie „Nasz Rymanów”.

Poprzedni wpisPoznajemy i kultywujemy obrzędy i zwyczaje w gminie Rymanów Następny wpis8 Marca Dzień Kobiet - zaprasza "Jaś Wędrowniczek"

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www