Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Fundacja „Jaś Wędrowniczek” ogłasza konkurs fotograficzny pt. „Rymanów w obiektywie czasu”. Jeśli umiesz pokazać w fotograficznym ujęciu ciekawe miejsca z terenu gminy Rymanów, obiekty, zabytki, pamiątki z przeszłości itp. to zgłoś swoje prace do 25 października 2017 r. i wygraj atrakcyjną nagrodę! Regulamin i karta zgłoszeniowa na stronach: www.jas-wedrowniczek.pl lub www.fundacjajaswedrowniczek.pl

 

Poprzedni wpisWielkie wyprawy - Marcin Kydryński Następny wpisZaduszki Jazzowe w Jasiu Wędrowniczku

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www