Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek”
zaprasza na WIELKIE WYPRAWY
20.12.2017 (ŚRODA) – godz. 18.30
MONIKA I KAMIL KARDACH
Wyspy szczęśliwe – od Malediwów po Karaiby

Monika i Kamil to pasjonaci podróży, którzy szczególnie upodobali sobie poznawanie malowniczych wysp, począwszy do Greckich i Kanaryjskich, aż po odległą Martynikę czy Malediwy. Wyspy , które zwiedzali nazywają „kontynentami w miniaturze” gdyż bogactwo przyrody, architektury i kultury, jakie można na nich znaleźć jest porównywalne z tym, czego podróżnicy szukają na prawdziwym kontynencie. Thassos, Korfu, Teneryfa, Gran Canaria czy Madera, to popularne kierunki wakacyjne, wybierane często przez turystów na całym świecie. Jednak, trzeba mieć prawdziwą podróżniczą pasję, żeby tak jak Monika i Kamil, poznawać te niezwykłe wyspy „na własną rękę”, odkrywać to co w nich najciekawsze, najpiękniejsze. W trakcie spotkania odkryją dla nas niezwykłe tajemnice wysp
i pokażą, że prawdziwy wypoczynek to niekoniecznie – słońce, plaża, morze i wygodny hotel.
W październiku planują wyprawę na Martynikę i będą chcieli przekonać się, że Karaiby to o wiele więcej niż wypoczynek na egzotycznych plażach. Będą chcieli dowiedzieć się jaka jest tam przyroda, wulkany, wodospady, urokliwe wioski rybackie i jaka jest historia tej górzystej, wulkanicznej wyspy.
O swojej najnowszej wyprawie z pewnością wiele nam opowiedzą.

 

WSTĘP: Dorośli: 10 zł/osoba
Dzieci i młodzież szkolna – gratis!

ul. Bieleckiego 8, Rymanów
Tel.: 13 43 567 33, 603 364 444
www.jas-wedrowniczek.pl

Poprzedni wpis„Nasz Rymanów” grudzień 2017 - wydanie z kalendarzem Następny wpisRadosnych Świąt!

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www