Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

W numerze min.:
– Sesja Rady Miejskiej w Rymanowie
– Z książką na walizkach
– W indiańskiej wiosce
– Wicemistrzowie z Rymanowa i mistrzowie z Posady Dolnej
– Dzień Dziecka w Gminie
– Pikniki rodzinne
– Turniej Ekologiczny
– Rozmowy o transplantacji
– Dni Godności Niepełnosprawnych
– Z Gułagu pod Monte Casino
– Rusz się człowieku! – starty 2016 (II)
– Kurier Samorządowy
– Zamczyska Trial

 

 

Zapraszamy do mini galerii 😉

Poprzedni wpisFestiwal im. Hanki Ordonówny Następny wpis13 SIERPNIA 2016 - RYMANÓW ZDRÓJ - I BIEGI GÓRSKIE "MIĘDZY ZDROJAMI" oraz III GÓRSKI NORDIC WALKING

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www