Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

W numerze min.:
– Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich
– Rymanowskie znaczki pocztowe
– Uczniowie z Klimkówki na Jasnej Górze
– Obchody 33. rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki
– Dzień Turystyki w ZSP w Posadzie Górnej
– Na szlaku wiedzy – eksperymenty w laboratoriach Kopernika
– Czuję się narzędziem bożym
– Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej gospodarzem obchodów Dnia Edukacji Narodowej w gminie Rymanów

Poprzedni wpisWIELKIE WYPRAWY SEZON 2017-2018 - 16.11.2017 (czwartek) – godz. 18.30 -PAULINA VIOLINA Następny wpisMIKOŁAJKOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW - 3 grudnia 2017r.(niedziela), godz. 13:00

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www