Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

W numerze min.:
– Gminne Dożynki w Posadzie Górnej
– Karpacki Jarmark Kupiecki w Rymanowie Zdroju
– Październikowa Pani Różańcowa
– II Festyn Dobroczynny „W hołdzie prześladowanym chrześcijanom”
– Dr Kazimierz Niżyński w Rymanowie Zdroju i jego zażalenie z 1909 roku
– Arkadiusz Szajna jedynym na Podkarpaciu ekspertem z zakresu badań poligraficznych

Poprzedni wpisZaduszki Jazzowe w Jasiu Wędrowniczku Następny wpisPodsumowanie kwesty na odnowę Drogi Krzyżowej na Kalwarię. Serdeczne dziękujemy wszystkim ofiarodawcom

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www