Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Sekcja Kolarska MTB Rymanów powstała przy Stowarzyszeniu „Nasz Rymanów” pierwsze starty ma na koncie od 2000 r. Początkowo działała jako grupka zapaleńców, obecnie regularnie startuje 20 zawodników. Najmłodszy zawodnik Dawid Stanisz ma 10 lat, najstarszy członek Sekcji Jan Potasiewicz 54 lata. Obecnie w Sekcji mamy cztery zawodniczki, reszta to panowie począwszy od młodzika a skończywszy na Masterach. Sekcja jest amatorska, utrzymujemy się dzięki dofinansowaniu z Gminy Rymanów oraz Stowarzyszenia , reszta finansów pochodzi częściowo od sponsorów, częściowo są to prywatne środki zawodników
i ich rodzin.

 

maj-4_d
maj-4_c