Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Sekcja Turystyczna istniejąca przy stowarzyszeniu Nasz Rymanów skupia swą działalność na organizowaniu wycieczek krajoznawczych dla chcących poznawać piękno Podkarpacia, nie tylko członków naszego stowarzyszenia.

W 2012 roku organizowaliśmy wycieczki w Bieszczady. Weszliśmy na Bukowe Berdo, Tarnicę, Wielką i Małą Rawkę. Pogoda nam dopisywała, po górskich wędrówkach organizowaliśmy ogniska połączone z pieczeniem kiełbasy. Jeździliśmy wynajętymi busami  w 19 osobowym składzie. Uczestnicy wycieczek to osoby w szerokim przedziale wiekowym, lubiący góry ale także chcący w miłej, wesołej atmosferze spędzić wolny czas.

W 2013 roku przemierzyliśmy „Połoninę Wetlińską”,  zwiedziliśmy górę „Liwocz” (punkt widokowy za Jasłem) oraz  „Karpacką Troję w Trzcinicy”.

Nasze plany na rok bieżący to wycieczki – nie tylko w Bieszczady ale także może w bliższe okolice. Jest wszak tyle pięknych miejsc, czasem mało znanych, które warto zwiedzić.

24.05.2014 r. – zwiedziliśmy Bolestraszyce Arboretum (ogród botaniczny) i Twierdzę w Przemyślu.

 

27.06.2015 wycieczka autokarowa – Bardejov – Medzilaborce (Słowacja) 

05.09.2015 r. – Rymanowianie w Sandomierzu

21 maj 2016 r. – Nasz Rymanów w Starej Lubovli

O szczegółach dotyczących wycieczek informować będziemy na tablicach ogłoszeń i drogą internetową. Do udziału w nich serdecznie zapraszamy.