Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

22 kwietnia w Brzozowie zostanie zorganizowany Dzień Świadomego Dawcy Szpiku. W tym dniu odbędzie się akcja charytatywna od hasłem „Wszyscy walczymy wspólnie z Olivią”.

Rejestracja do bazy danych na dawcę szpiku przeprowadzona zostanie w Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie przy ul. Parkowej 5. od godziny 10.00.

W programie m.in. charytatywny turniej piłki nożnej oraz koncert, podczas którego dla Olivii wystąpi Aga Dyk (wokalistka zespołu BRAThANKI) jako gość specjalny w solowym projekcie oraz Roksana Węgiel, zwyciężczyni The Voice Kids 2018.

Zapraszamy na koncert oraz zachęcamy do zgłaszania się do bazy dawców szpiku!

Poprzedni wpisWesołego Alleluja! Następny wpisWIECZÓR KARPACKI - 30.04.2018r. (poniedziałek), godz. 18:30

1 komentarz

  1. beata napisał(a):

    19 kw. 2018

    Odpowiedz

    Trzeba pomóc, bądźcie koniecznie!!!

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www