Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.
W stajence ubogiej Święta Rodzina,
Oczekuje narodzin Człowieczego Syna.
Kiedy się narodzi, zejdą się pasterze,
Klękną przed Nim i pokłon oddadzą Mu szczerze.
Gwiazda Betlejemska światu zaś oznajmi,
Że to właśnie tutaj, w tej maleńkiej stajni,
Stał się cud, sława którego dotrze wkrótce wszędzie.
Chrystus na świat przyszedł i królować będzie!
Niech te radosne Święta Bożego Narodzenia,
Będą szczęśliwe dla każdego
I przyniosą miłość, radość i nadzieję
Oraz dużo dobrego w nadchodzącym Nowym Roku
Serdeczne życzenia składa
Redakcja i Zarząd Stowarzyszenia „Nasz Rymanów”

Poprzedni wpisMONIKA I KAMIL KARDACH Wyspy szczęśliwe – od Malediwów po Karaiby - WIELKIE WYPRAWY - 20.12.2017 (ŚRODA) – godz. 18.30 Następny wpisWIECZORKI KARNAWAŁOWE W JASIU WĘDROWNICZKU 05.01.2018 - 9.02.2018

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www