Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

obraz1
Jesteśmy z Czytelnikami już ponad piętnaście lat, w styczniu 2016 roku ukazał się 180 numer „Naszego Rymanowa”.
Miesięcznik ma ugruntowana pozycję na rynku prasowym i stałych czytelników, w tym wielu poza granicami kraju. Codziennie kilkunastu czytelników odwiedza internetową stronę pisma.  Zapraszamy do czytania i dzielenia się z nami swoimi uwagami o tematyce i redagowaniu naszego miesięcznika.

 

 

Zachęcamy do włączania się w tworzenie miesięcznika i zapraszamy chętne osoby do pracy w redakcji.

Adres redakcji:
38-480 Rymanów „Dom Sokoła”
ul. Grunwaldzka 11
e-mail: naszrymanow@op.pl

Społeczne kolegium redakcyjne:
Krzysztof Buczek – tel. 663 637 523
Dariusz Królicki – tel. 503 025 664
Wacław Łabuda – tel. 602 855 458
Rafał Głód (fotografia)