Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

W dniu 1 listopada w przeprowadzonej kweście, wolontariusze Stowarzyszenia „Nasz Rymanów” zebrali  na renowację  drogi krzyżowej Rymanowska Kalwaria kwotę:

7 702,19 złotych + 50 dolarów USA

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w przeprowadzeniu zbiórki.

Poprzedni wpisZaduszki Jazzowe Marek Napiórkowski WAW-NYC - 4 listopada, godz. 18:30 Następny wpisWielkie Wyprawy - Piotr Wnuk - 7 listopada (środa), godz. 18:30

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www