Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Burmistrz Gminy Rymanów oraz Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie zapraszają na uroczystość oddania do użytku nowych pomieszczeń Szkoły Muzycznej I st. Spotkanie odbędzie się 21 października 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie – Aula im. Marka Góry. Rozpoczęcie godz. 15:00.

Poprzedni wpisWIELKIE WYPRAWY SEZON 2016-2017 19.10.2016 (środa), godz. 18.30 - STANISŁAW MATERNIAK, ŁUKASZ GRUDYSZ Następny wpisZostań dawcą szpiku - konferencja "Życie z życia" - 21.10.2016 r. Rymanów Zdrój

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www