Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Burmistrz Gminy Rymanów i Stowarzyszenie „Nasz Rymanów” zapraszają na VII edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Termin i miejsce: 03.03.2019 r. (niedziela) Amfiteatr nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju . Start biegu honorowego godz. 12.00, start biegu głównego 12.30, Biuro Zawodów Amfiteatr nad Czarnym Potokiem- czynne od godz.10.00

Dystanse: Bieg honorowy 1963 m (rok śmierci ostatniego z żołnierzy wyklętych) oraz bieg główny 5 km. Elektroniczny pomiar czasu.

Zgłoszenia i więcej informacji www.tropemwilczymrymanow.pl/. Obowiązuje limit 150 uczestników. Powyżej tej liczby organizator nie zapewnia pakietu startowego.

Pakiet startowy: pamiątkowa koszulka, medal, nr startowy.

 

 

Poprzedni wpisUWAGA ZMIANA TERMINU!! 27.01.2019 NIEDZIELA GODZ. 14:00 - 17:00 Następny wpisPoznajemy i kultywujemy obrzędy i zwyczaje w gminie Rymanów

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www