Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

UWAGA ZMIANA TERMINU!!
27.01.2019 NIEDZIELA
GODZ. 14:00 – 17:00

JAŚ WĘDROWNICZEK

„Jaś Wędrowniczek” zaprasza do skorzystania z oferty w zakresie organizacji szkoleń, konferencji, spotkań biznesowych, imprez firmowych. Oferujemy też wiele ciekawych propozycji imprez integracyjnych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo atrakcyjne formy aktywnego wypoczynku. Piękno Beskidu Niskiego i bliskość Bieszczad pozwala na spędzenie tutaj niezapomnianych chwil.

Poprzedni wpisKoncert Kolęd i Pastorałek - 6 stycznia 2019 Następny wpis„TROPEM WILCZYM” BIEG PAMIĘCI - VII EDYCJA 03 marca 2019

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www