Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

W ramach tegorocznego „Wieczoru Opery i Operetki” pragniemy zaprosić Państwa na dwa koncerty, które odbędą się w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju. 13 sierpnia (sobota) zaprezentowany zostanie program noszący tytuł „Koncert trzech tenorów”, natomiast w niedzielę 14 sierpnia zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania „Operowo-operetkowego qui pro quo”. Koncerty rozpoczynać się będą o godz. 20:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Poprzedni wpis„Nasz Rymanów” sierpień 2016 Następny wpisRegionalny Przegląd Kapel Ludowych "Koncert na Dwa Świerszcze i Kapele"

1 komentarz

  1. Krystyna napisał(a):

    15 Sie 2016

    Odpowiedz

    Witam, planuję (jak co roku)przyjazd do Rymanowa Zdrój od 4 do 11 września, czy w tym okresie planujecie jakieś artystyczne spotkania?

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www