Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Stowarzyszenie NASZ RYMANÓW organizuje w dniu 6 maja 2017 r. wycieczkę – JAROSŁAW-LEŻAJSK-MARKOWA. W Jarosławiu zwiedzać będziemy podziemną trasę turystyczną oraz kamienicę Orsettich. W Leżajsku Klasztor Ojców Bernardynów i Cmentarz Żydowski (Ohel cadyka Elimelecha). W Markowej Muzeum Rodziny Ulmów, Polaków, którzy ratowali Żydów podczas II Wojny Światowej.

Koszt wycieczki (przejazd-wstęp-przewodnik) wynosi 80 zł od osoby. Wyjazd z Rynku 6 maja o godz. 7.00. Zapisy w kiosku „KRAKUS” do 2 maja 2017 r.

Poprzedni wpisGminne uroczystości 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja Następny wpisXVIII Międzynarodowy Rodzinny Turniej w Tenisie Stołowym TURNIEJ PRO- FAMILIA CUP 2017 - 28.05.2017 r.

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www