Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Galeria Sztuki w Rymanowie Zdroju zaprasza na wernisaż wystawy „Rymanów Zdrój na starej widokówce”. Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów pana Zbigniewa Więcka. Spotkanie odbędzie się 3.08.2016 r. (środa) o godz. 19:00 w lokalu Galerii. Wystawa prezentowana będzie do 30.08.2016 r.

Poprzedni wpisJAŚKOWE GRILOWANIE w każdą niedzielę od godz. 12.00 Następny wpisIII Dni Pamięci o Żydach Rymanowskich 9-14 sierpnia 2016r.

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www