Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

2 lipca 2017 r. w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju odbędą się Rymanowskie Spotkania Orkiestr Dętych. Koncert rozpocznie się o godz. 14:30. W programie wystąpią: Gminna Orkiestra Dęta z Krościenka Wyżnego, Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe, Orkiestra Dęta OSP z Odrzykonia, Parafialna Orkiestra Dęta z Gwoźnicy Górnej oraz Rymanowska Orkiestra Dęta. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Poprzedni wpisEko Piknik Rodzinny "Mama, Tata i Ja" Następny wpisWycieczka OREW-u do Warszawy

1 komentarz

  1. Martyna napisał(a):

    3 Wrz 2017

    Odpowiedz

    Dzięki, dzięki. Fajny tekst, przeczytałam całość do końca.

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www