Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Występ zespołu jazzowego Michał Salomon Trio w Jasiu Wędrowniczku w dniu 3 listopada 2017 r. (piątek) o godz. 18.30. Podczas koncertu wystawa fotografii Magdaleny Małaczyńskiej – „Muzyka obiektywem”. Po koncercie Jam Session z udziałem młodzieży.

 

Poprzedni wpisKonkurs fotograficzny - Rymanów w obiektywie czasu Następny wpis„Nasz Rymanów” październik 2017

1 komentarz

  1. tatu napisał(a):

    28 Paź 2017

    Odpowiedz

    Wybieram się i mam nadzieję że będzie fajnie 😉

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www