Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie organizuje 21.05.2017 r. (niedziela) w rymanowskim Parku im. Anny i Stanisława Potockich imprezę pod nazwą „Majówka Rodzinna”. W programie wystąpią dzieci i młodzież z sekcji i kół zainteresowań działających przy GOK. Ponadto dzieci będą miały okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. ” Z wizytą w smerfowym lesie”. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół „Słowiany” – uczestnicy „Must be the music”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:30. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Poprzedni wpisZaproszenie na Koncert Papieski Następny wpis„Nasz Rymanów” maj 2017

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www