Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Powiat Krośnieński, Gmina Rymanów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie zapraszają na uroczystości z okazji Święta Niepodległości, które odbędą się 11.11.2016 r. Impreza rozpocznie się o godz. 14:00 Mszą Święta za Ojczyznę, która odprawiona zostanie w kościele św. Wawrzyńca w Rymanowie. Szczegółowy program tegorocznych obchodów znajdziecie Państwo w załączonym plakacie.

Poprzedni wpis26.11.2016 ANDRZEJKI – DISCO PARTY ( SOBOTA ) GODZ. 18:00 Następny wpisWielkie Wyprawy 16.11. 2016 (środa) – godz. 18.30 BARTŁOMIEJ MACHOWSKI - CZARNOBYL - OBRAZ PO KATASTROFIE

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www