Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

14 maja 2017 r. w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju odbędzie się Koncert Papieski. W programie wystąpią nauczyciele szkoły Muzycznej I stopnia w Rymanowie wraz z przyjaciółmi. Impreza rozpocznie się o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy!

Poprzedni wpisXVIII Międzynarodowy Rodzinny Turniej w Tenisie Stołowym TURNIEJ PRO- FAMILIA CUP 2017 - 28.05.2017 r. Następny wpisZapraszamy na "Majówkę Rodzinną"

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www