Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie wraz ze Stowarzyszeniem „Niebieski Motyl” i Fundacją „OnkoRejs” zapraszają na koncert Joli Mrotek. Impreza odbędzie się 28.08.2016 r. w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju. Rozpoczęcie – godz. 15:30.

Poprzedni wpisRegionalny Przegląd Kapel Ludowych "Koncert na Dwa Świerszcze i Kapele" Następny wpisGALA ŚLUBNA 2017 - OTWARCIE SEZONU - 11 września (niedziela) 2016 r. godz. 11.00 - 17.00

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www