Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

22 maja 2016 r. w Parku w Rymanowie odbędzie się impreza integracyjna pod hasłem „Piknik Rodzinny”. Do wspólnej zabawy zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych. W programie znajdą się między innymi: przedstawienie teatralne, prezentacje  taneczne i wokalne w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia do GOK, „Akademia sportu” Aktiv Pro oraz występy przygotowane przez samorządowców. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy – mamy nadzieję, że wśród różnorodnych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie.

Poprzedni wpisBIT w Rymanowie Zdroju zaprasza na wycieczkę Następny wpis„CZARNOBYL I FUKUSZIMA ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI” - 12 czerwca 2016r. (niedziela) godz. 16:00

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www