Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

W siedzibie Straży Miejskiej w Rymanowie znajduje się glukometr FreeStyle LIbre znaleziony w dniu 28 stycznia 2017 r. w Rymanowie przy ul. Osiedle w parku im. Anny i Stanisława Potockich. Glukometr znajdował się w etui wraz z cukierkiem. Właściciela zapraszamy po odbiór zguby.

Dane kontaktowe: 1343 566 99 lub 665 990 574 lub strazmiejska@rymanow.pl

Poprzedni wpisWalne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Nasz Rymanów” – 28.01.2017 R. Następny wpisPrzedstawienie teatralne "Mężczyzna idealny"

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www