Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Zdrowych, pogodnych, pełnych nadziei i miłości
Świąt Wielkanocnych,

Błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

oraz Wesołego Alleluja!

Serdeczne życzenia składa Redakcja i Zarząd Stowarzyszenia
„Nasz Rymanów”

Poprzedni wpis"Gurgacz. Kapelan Wyklętych" 16 i 18 marca 2018 r. w Kinie "Sokół" w Rymanowie Następny wpisPomóż Olivii z Brzozowa. Zostań dawcą szpiku - Brzozów 22 kwietnia (niedziela)

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www