Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Członkowie Stowarzyszenia „Nasz Rymanów”  rozprowadzali dzisiaj (24 czerwca)  w Rymanowie oraz w ubiegłą niedzielę (17 czerwca) w Rymanowie Zdroju, cegiełki na ufundowanie pomnika i tablicy pamiątkowej z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

To obywatelska inicjatywa, by w roku obchodów 100-lecia Niepodległości Polski, w Rymanowie na skwerku koło Sokoła posadowić obelisk z pamiątkową tablicą a w Rymanowie-Zdroju umieścić tablicę na ścianie kościoła.

Zebrano kwotę:

17 czerwca w Rymanowie-Zdroju: 1 100 zł.
24 czerwca w Rymanowie: 3 542,12 zł.

Łącznie: 4 642,12 zł.

Cegiełki na ufundowanie pomnika i tablicy pamiątkowej

 

 

Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w przeprowadzeniu zbiórki na ten szczytny cel.

Stowarzyszenie „Nasz Rymanów”

Poprzedni wpisWIECZÓR KARPACKI - 30.04.2018r. (poniedziałek), godz. 18:30 Następny wpis1.07.2018 – DOOKOŁA ŚWIATA – PIKNIK RODZINNY „MAMA, TATA I JA”

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www