Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Kino „Sokół” zaprasza na film
W dniach 16 i 18 marca 2018 r. w Kinie „Sokół” w Rymanowie wyświetlany będzie film pt. „Gurgacz. Kapelan Wyklętych”. Opowiada on historię niezwykłego kapłana, który nie wahał się konsekwetnie podążać drogą sumienia w najczarniejszych latach powojennej Polski. To przede wszystkim poruszająca opowieść o wolności, poświęceniu dla ideałów i głębokiej wierze.
Seanse odbędą się:

– 16 marca (piątek) godz. 18:30,

– 18 marca (niedziela) godz. 15:00 i 17:30.

Poprzedni wpisGALERIA – Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Nasz Rymanów” 3 marca 2018 Następny wpisWesołego Alleluja!

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www