Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

2 września 2018 r. w godz. od 15.00 do 21.00 w Parku Dworskim im. Anny i Stanisława Potockich w Rymanowie odbędzie się Piknik Rodzinny „W Blasku Krzyża z Ojcem Pio”

Rymanowski park podzielony zostanie park na 6 stref:

1. Artystyczną – na scenie wystąpią zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli – śpiewając, tańcząc i prezentując inne swoje pasje;

2. Zabaw – z zabawami dla dzieci, dmuchanymi atrakcjami, malowaniem twarzy, mini parkiem linowym, puszczaniem baniek mydlanych, jazdą konną itp.;

3. Sportową – z „Mini Turniejem Burmistrza w piłce nożnej”, pokazem w skyteparku, zawodami dla całych rodzin;

4. Łasucha – z kiełbaskami i ciastami, produktami i wyrobami lokalnymi, watą cukrową i lodami;

5. Loterie fantowe

6. Ojca Pio – w której chcemy nie tylko pokazać cel naszej zbiórki, ale przede wszystkim przybliżyć wszystkim postać Świętego Ojca Pio.

Poprzedni wpisFREEDOM, BIKE & ROCK AND ROLL Następny wpisSpotkanie z paraolimpijczykiem Rafałem Wilkiem

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www