Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Fundacja Jaś Wędrowniczek wraz z ZSP Rymanów

zaprasza wszystkich zainteresowanych uczniów ze szkół w Gminie Rymanów

na spotkanie z paraolimpijczykiem Rafałem Wilkiem,

aktualnym złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Rio De Janeiro 2016 w kolarstwie szosowym (handbike), dwukrotnym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie 2012, wielokrotnym Mistrzem Świata w jeździe indywidualnej na czas oraz ze startu wspólnego.

Poprzedni wpisPiknik Rodzinny "W Blasku Krzyża z Ojcem Pio" w Rymanowie Następny wpisWielkie Wyprawy - Łukasz Łagożny- 24 października, godz. 18:30

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www