Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek”

zaprasza na spotkanie w ramach cyklu Wielkie Wyprawy

18 lutego 2015 (środa) godz. 18.30

naszym gościem będzie:

WALDEMAR CZADO

„ZAWSZE W GÓRACH – Z RYMANOWA POD MONT BLANC”

WALDEMAR CZADO “ZAWSZE W GÓRACH – Z RYMANOWA POD MONT BLANC”

Góry to jego wielka pasja i miłość, fotografuje by „zawsze mieć je przy sobie”. Bywa tam
w każdej wolnej chwili by wędrować, biegać, jeździć na nartach ale przede wszystkim cieszyć się ciszą. Wszystko co najważniejsze znajduje w Beskidzie Niskim, Bieszczadach, Tatrach, Karpatach Wschodnich, Alpach.
Z zawodu nauczyciel, pomaga ludziom jako ratownik-ochotnik Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Od lat nie rozstaje się z aparatem. Swoje zdjęcia udostępnił publiczności za namową przyjaciół.
Prezentował je w formie wystaw Karpaty Wschodnie, Pory roku w górach oraz diaporam podczas kilku edycji Festiwalu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Największą popularność przyniósł mu fotograficzny blog Pejzaże Karpackie, II nagroda w konkursie Blog Roku 2005, na którym publikuje systematycznie do dzisiaj .
W sumie to ponad 1000 zdjęć, które są inspiracją dla grafików, malarzy, poetów, pomagają w rehabilitacji.
O popularności blogu świadczy ilość odsłon – to już 2 mln. Najważniejsze i najcenniejsze jednak są opinie internautów, którzy systematycznie od lat zaglądają na stronę www.pejzaz.czado.com by razem z autorem poddawać się magii i sile gór.

WALDEMAR CZADO “ZAWSZE W GÓRACH – Z RYMANOWA POD MONT BLANC”

WALDEMAR CZADO “ZAWSZE W GÓRACH – Z RYMANOWA POD MONT BLANC”

WALDEMAR CZADO “ZAWSZE W GÓRACH – Z RYMANOWA POD MONT BLANC”

WSTĘP:
Dorośli – 10 zł.
Dzieci i młodzież szkolna – bezpłatnie

Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek”
ul. Bieleckiego 8, 38-480 Rymanów
tel.: 13 43 567 33, 603 364 444, 609 729 629

www.jas-wedrowniczek.pl e-mail:hotel@jas-wedrowniczek.pl

Poprzedni wpisRelacja z Walnego Zebrania Stowarzyszenia NR Następny wpisZimowe Wyzwanie w Chyrowej

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www