Rymanów
- widok z Góry Kalwarii

Kalwaria rymanowska leży na wzniesieniu o wysokości 416 m n.p.m. Z góry roztacza sie piekny widok na Kotlinę Krosnienską i Pogorze Strzyzowsko-Dynowskie. Po dróżkach kalwaryjskich tak jak przed laty i dzisiaj wędrują pielgrzymi. Stacje drogi krzyżowej i kaplica Grobu Pańskiego zniszczone w 1944 roku podczas walk o wyzwolenie miasta staraniem Ks. Franciszka Mroza - ówczesnego Proboszcza Parafii Rymanów odbudowano w 1981 r. U podnóża góry Kalwarii znajduje się Grota Matki Bożej.

Rymanów na starej pocztówce

Widok kościoła i południowej części Rymanowa po spaleniu w czasie inwazji - Widokówka wydana nakładem Składnicy i Sklepu Kółek Rolniczych w Rymanowie - korespondencja z 21 maja 1917 r.

Rymanowskie wzgórze

Rymanów miasto, okolice i uzdrowisko Rymanów Zdrój znajdują się w powiecie krośnieńskim województwa podkarpackiego, w odległości 15 km. w kierunku południowo-wschodnim ok miasta Krosna.

Zapraszamy na WIECZÓR KARPACKI

W programie:

* WYPASIONY RAJ – pokaz filmu Łukasza Grudysza i Rafała Gużkowskiego, którego bohaterem jest ZBIGNIEW ŁAGOSZ z POLAN SUROWICZNYCH
* Muzyka Karpat – RADO BARŁOWSKI
* Degustacja dań łemkowskich i bojkowskich oraz trunków karpackich
Śpiewający poeta, sentymentalny miłośnik Karpat i Pogórza Karpackiego.
Z wykształcenia kulturoznawca o specj. kultura krajów karpackich. Jego piosenki najlepiej brzmią w górach, przy ogniu, herbacie w blaszanym kubku i bez prądu. Kiedy występuje w mieście, śpiewa o tęsknocie, która ” kroplą deszczu tatuuje w duszy obraz mokrych gór”.

Wstęp 20zł/os.
Dzieci do lat 10-ciu, wstęp 10zł.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc.
KONTAKT – RECEPCJA:

Tel.: 13 43 567 33, 603 364 444
e-mail: hotel@jas-wedrowniczek.pl

Poprzedni wpisPomóż Olivii z Brzozowa. Zostań dawcą szpiku - Brzozów 22 kwietnia (niedziela) Następny wpisCegiełki na ufundowanie pomnika i tablicy pamiątkowej

Dodaj komentarz

Imię wymagane

Strona www